![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10123050
*
nr 1012 3050
Spegel
1920-tal, höjd: 84 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 18:49:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:58:50
1
100 kr
17/1 14:11:20
2
300 kr
17/1 17:32:37
3
200 kr
17/1 17:32:37
2
250 kr (Budbetjänt)
18/1 17:51:01
4
Vinnande bud
18/1 17:56:28
5
400 kr
18/1 17:56:28
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1012 3050
Spegel
1920-tal, höjd: 84 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 21:58:50 | 1 | 100 kr |
17/1 14:11:20 | 2 | 300 kr |
17/1 17:32:37 | 3 | 200 kr |
17/1 17:32:37 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
18/1 17:51:01 | 4 | Vinnande bud |
18/1 17:56:28 | 5 | 400 kr |
18/1 17:56:28 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53